Harsányi István hallgatói díj 2017

Tanszékünk demonstrátor hallgatójának az Országos Tudományos Diákköri Konferencia műszaki tudományi szekciójában I. helyezést elérő pályamunkáját a Magyar Innovációs Szövetség Harsányi István-díjban részesítette. A díj az innovációval kapcsolatos menedzsment témakörben készített kiemelkedő munkák készítőit kívánja elismerésben részesíteni és gyakorlati tevékenységüket támogatni. Horváth Andrea tudásmenedzsment szakterületen adta be a Felhasználók tevékenységeinek adatain alapuló használhatósági vizsgálat összeállítási módszertana és eredményeinek bemutatása című pályaművét, amely a kuratórium döntése által hallgatói díjazásban részesült.

A hallgató a kutatása a Google Analytics felülete által szolgáltatott (aggregált felhasználói) adatokra alapozva mutatja be, hogy az onnan nyert információk módszertanilag hogyan használhatók fel egy szemmozgás-követéses használhatósági vizsgálat összeállításához. A dolgozat a hangsúlyt ugyan egy jól adaptálható módszertan összeállításának a bemutatására fekteti, de részletesen ismerteti azt is, hogy annak az alkalmazása milyen gyakorlati eredményeket ad egy olyan a hazai vállalkozás példáján keresztül, ahol Magyarországon először vált lehetővé az interneten keresztül történő, egyedi csokoládékreáció összeállítása és vásárlása.

További részletek!

Szívből gratulálunk Andreának és köszönjük a témavezetést Szabó Bálint kollégánknak!