5. IRI Nemzetközi Oktatási Konferencia

Nagy Eszter, Dr. Lógó Emma, Tóth Áron, Pataki Boglárka

2017-ben már ötödik alkalommal került megrendezésre Pozsonyban az IRI Nemzetközi Oktatási Konferencia. A konferencia Karlovitz János Tibor Ph.D. és Torgyik Judit Ph.D. vezetésével zajlott, akik maguk is az oktatási területen végzik kutató munkájukat. Az Ergonómia és Pszichológia Tanszékről 4 kutató prezentálta munkáját. A beadott tudományos cikkek az oktatás modernizálásáról és élménnyé alakításáról, a pedagógus burnoutról, az oktatás gyakorlatközpontú szemléletéről és az egyetemi kurzusok értékelésének új lehetőségeiről szóltak.

Számos új ismeretség kialakítására adott lehetőséget az esemény a hasonló területek kutatóival, nemzetközi színtéren. Bepillantást nyerhettünk a módszertanokba és más országok oktatási, kutatási helyzetébe, amik ötleteket adtak a jövőbeli kutatási irányok kialakításához. A tudományos munka mellett lehetőségünk adódott kipróbálni a tradicionális gasztronómia jellegzetességeket, valamint a helyszínt biztosító várost is megismertük. A közös utazás csapatépítő hatással is bírt számunkra, ami során részletesebben megismerhettük a kollégák munkásságát.